Kezdőlap » TÁMOP 3.1.4 » Pályázat

TÁMOP 3.1.4
„Kompetencia alapú oktatással a minőségért Zalában”

című Európai uniós projekten a Zala Megyei Önkormányzat 125 M Ft-os támogatást nyert 5 megyei fenntartású középiskola számára (5x25 M Ft): Asbóth Sándor Szakközépiskola (Keszthely), Vajda János Gimnázium (Keszthely), Közgazdasági Szakközépiskola (Keszthely), Gönczi Ferenc Gimnázium és Szakközépiskola ( Lenti) és a Lámfalussy Sándor Szakközépiskola (Lenti).
A pályázat célja az egész életen át tartó tanulás megalapozását szolgáló képességek fejlesztése, a kompetencia alapú oktatás elterjesztése a magyar közoktatási rendszerben, valamint a pedagógusok módszertani kultúrájának korszerűsítése.
Iskolánkban a projekt szakmai vezetője: Jankóné Bazsika Ágnes, a projektasszisztens: Árkovicsné Pezzetta Claudia.

A Gönczi Ferenc Gimnázium és Szakközépiskolában megvalósuló projekt:

1. 7 tanulócsoportban A típusú programcsomag bevezetése:
  • matematika kulcskompetencia terülten a 9.b osztály két csoportjában (Kovács Istvánné és Völgyi Beatrix)
  • szövegértés-szövegalkotás kulcskompetencia területén a 9.a osztályban (Bíró Krisztina)
  • idegen nyelvi kulcskompetencia területén a 10. évfolyam haladó angol és német nyelvi csoportjában (Boa Szilvia és Bosnyákné Horváth Anikó)
  • életpálya-építés kulcskompetencia területén az osztályfőnöki órák keretében a 12. b, 12.a  ( Jankóné Bazsika Ágnes és Török Károlyné)
 2. Új tanulásszervezési módok, korszerű módszertani eljárások bevezetése:
  • tantárgytömbösített oktatás 3 osztályban (9.b, 10.a, 10.b) 3 heti ciklusokban valósul meg 3 tantárgy tömbösítésével 2009. szeptember 21-től (egymást követő két napon 5 óra )
    9.b: kémia, földrajz, fizika
    10.a: biológia, fizika, informatika
    10.b: biológia, fizika, kémia
  • egy műveltségterület tantárgyi bontás nélküli oktatása: a történelem valamint az etika/társadalomismeret tantárgy egy tantárgyként való kezelése a 11.a és 11. b osztályban
3.  Fejlesztés, innováció:
  • önálló 3 hetes projekt a 9-10. évfolyamon drogprevenció témában
  • idegen nyelvi önálló témahetek a 9-13. évfolyamon angol és német nyelvből
  • moduláris oktatási program bevezetése: Az élet iskolája modul az osztályfőnöki órák keretében a 9-13. évfolyamon
  • önálló innováció: Életvezetési kompetenciák, bűnmegelőzés és drogprevenció témakörben
Az érintett tanulók a matematika, a szövegértés-szövegalkotás és az idege nyelvi kompetenciák fejlesztéséhez tankönyveket is kapnak (várhatóan október közepéig), a tankönyvek azonban a Zala Megyei Önkormányzat tulajdonát képezik, melyeket a tanév végén a pályázónak vissza kell adniuk.
A projekt eseményeiről és produktumairól a szülők és az érdeklődők az intézmény honlapján tájékozódhatnak: www. gonczigimnazium. hu

Néhány tétel az intézményi költségvetésből:
  • kompetencia alapú oktatási programok taneszközeinek beszerzése (2.500.000,-Ft)
  • eszközbeszerzés (2.470.000,-Ft): 1 db videokamera, 1 db digitális fényképezőgép, 1 db nyomtató, 30 db szavazó-feleltetőgép, 9 db laptop
  • egyéb általános költségek (800.000,-Ft): papír, toner, irodaszer
  • oktatás és továbbképzés költségei (4.470.000,-Ft)
  • szaktanácsadói szolgáltatások (3.900.000,-Ft), stb
 Képzések:
  • Változásmenedzsment, projektmenedzsment (vezetők számára)  2 fő
  • Új oktatásszervezés az intézményben (vezetők számára)             2 fő
  • Új tanulásszervezési eljárások alkalmazása                                7 fő
  • Infokommunikációs technológiák (IKT) oktatásban                      7 fő