Kezdőlap » Diákélet » Diákönkormányzat
A Gönczi Ferenc Gimnázium és Szakközépiskola diákönkormányzatát osztályonként 3-3 fő alkotja, akiket minden tanév elején osztálytársaik választanak meg. A feladatuk az, hogy az üléseken hallottakat közvetítsék az osztálytársaknak. Itt beszélik meg a tagok, hogy az év során milyen munkát szeretnének végezni. A diákönkormányzat elnökét a tagok közül választják a küldöttek, titkos szavazással. Az elnöki megbizatás addig tart, amíg az elnök az iskolába jár. A diákönkormányzat jelenlegi elnöke Cséplő Zsófia 12.A osztályos tanuló. A diákönkormányzatot segítő tanár Hantos András. A segítő tanár feladata összehívni és levezetni a gyűléseket, koordinálni a DÖK munkáját.
Legfontosabb feladat a diákjogok gyakorlásán kívül a tanulók szabadidejének és az iskola szabadidős programjainak megvalósítása. A gólyaavatás és a diáknap minden évben kiemelt jelentőségű rendezvény, ennek megfelelően fontos napként szerepel minden diák „noteszében”. Ezeknek a programoknak a költségeit a diákönkormányzat pályázati pénzből fedezi a Lenti Önkormányzat Ifjúsági Alapjának köszönhetően.

A diákönkormányzat továbbiakban kitűzött célja, hogy a diákéletet még változatosabbá tegye. Működik az islolarádió, aminek felelősei jelenleg a 10.a osztály diákjai. Minden évben már hagyományos program az osztálydíszitő verseny, amely keretén belül a diákok egymással versenyezve csinosítják, teszik szebbé azt a környezetet, amiben aztán a tanév nagy részét töltik. Év vége felé pedig a DÖK utazást szervez a bécsi Adventi Vásárra, amely program népszerűságát jelzi, hogy két buszt is megtöltenek a diákok.

Kampányfilmek

Olasz Ádám kampányfilmje (2006)

Hancz Petra kampányfilmje (2007)

Sbül Benjámin (Mókus) kampányfilmje (2008)