Kezdőlap » Diákélet » Gólyaavatás
Ez az esemény tulajdonképpen a 9. évfolyamos diákok teljes jogú gönczissé avatása, melyre régebben a Gönczi-nap keretében került sor, de az utóbbi években már egy októberi eleji napon történik az avatás. Ennek felelősei a 12. osztályosok, akik az avatásig eltelt időt nem töltik tétlenül, megpróbálják „feltérképezni” a gólyákat, hogy az avatáson mindenkinek a legtesthezállóbb feladatot tudják adni. A gólyáknak egyéni vagy csoportos, „felelősségteljes”, de vidám feladatokat kell elvégezniük, természetesen kíváncsi nézőközönség előtt. Már hagyomány, hogy az avatásból nem maradhatnak ki az újonnan érkezett tanárok sem. A napot gólyabál zárja, ahol elsős és felsős egyaránt zenével és tánccal búcsúztathatja eme jól sikerült napot.